Szperowisko to miejsce, w którym śmieci dostają drugie życie. Postanowiliśmy je stworzyć, ponieważ wiele przedmiotów, które do nas trafia zasługuje na drugą szansę. Dlatego powstała również strona internetowa www.szperowisko.zgora.pl. Znajdziecie tam informacje o naszych Szperowiskach. Tak Szperowiskach, bo są dwa:
stacjonarne – w PSZOK-u przy ul. Wroclawskiej 73
online – serwis z darmowymi ogłoszeniami typu oddam – wymienię na stronie www.szperowisko.zgora.pl
Jak to działa?
W Szperowisku stacjonarnym znajduje się to, co trafia do PSZOK-u. Oceniamy stan przedmiotu i ewentualnie dokonujemy drobnych napraw. Wy nas odwiedzacie, szperacie i przedmiot znajduje nowy dom.
Aby szperać online nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy, że wejdziecie na stronę www.szperowisko.zgora.pl, zrobicie krótki opis przedmiotu, który macie do oddania, dodacie zdjęcia i podacie numer telefonu. Zgodnie z regulaminem serwisu nie można pobierać opłat za wystawiane tam rzeczy, dlatego transakcję nalezy sfinalizowac uściskiem ręki.
Udanego szperania!
Ps. Szperowisko stacjonarne otwieramy 19 czerwca. Zapraszamy do PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73 od 9 do 15. Miejsce to nie będzie jednak otwarte codziennie. Nie możemy bowiem przewidzieć co do nas przywieziecie i w jakim stanie. O dniach i godzinach otwarcia będziemy Was za każdym razem informować na naszej www, na fb oraz na stronie Szperowiska.

Szperowisko jest częścią projektu polegającego na modernizacji Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.