Sukcesem zakończyła się kolejna odsłona akcji Przygarnij bratka. Na czym polegała? Zamiast wyrzucić wiosenne kwiaty rozdawaliśmy je mieszkańcom. Całkiem za darmo.

Od marca zielonogórski deptak ozdabiały bratki, stokrotki i niezapominajki – Lada dzień zaczynamy wymianę kwiatów na letnie. Chcieliśmy, aby te wiosenne jeszcze trochę zachwycały swoim urokiem – informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.  Dlatego ZGK postanowiło oddać je mieszkańcom. Na czym polegała akcja? To proste – wystarczyło przyjść na deptak i wykopać te rośliny, które się spodobały – dodaje. Jeżeli ktoś przyszedł „nieprzygotowany” pomagali mu nasi pracownicy. Do dyspozycji mieszkańców była ich fachowa pomoc, łopatki oraz doniczki.

Ponownie wsadzone do ziemi bratki powinny kwitnąć nawet do końca lipca. Później zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu. Zaleca się usuwać przekwitłe kwiaty. W ten sposób możemy przedłużyć ich kwitnienie.  Stokrotki i niezapominajki powinny przetrwać zimę i ponownie zakwitnąć na wiosnę.